ERP Danışmanlığı

ERP, (Enterprise Resource Planning) Türkçe adıyla kurumsal olarak kaynak planlaması anlamına gelmektedir. Bireysel veya Tüzel kişilerin ürün veya hizmetleri üretmek için ihtiyaç duydukları iş gücünü, iş makinelerini ve malzemelerini verimli bir şekilde kullanabilmesi için gerekli olan bir sistemdir.

ERP, Türkçe karşılık olarak kurumsal bir şekilde yapılan kaynak planlaması anlamına gelmektedir. İşletmelerin planlama yapması ve bu planlar doğrultusunda kullanılanılan düzenli sistemler topluluğu ERP şeklinde ifade edilebilmektedir. Sistemin kullanılmasıyla birlikte işletmeler farklı uygulama detaylarını tek bir pencere, plan veya yazılım üzerinden görebilmekte ve aynı şekilde de kontrol edebilmektedir.
ERP sistemi içerisinde verilerin kolaylıkla saklanabilmesi sağlanmaktadır.​

Kurumsal Kaynak Planlaması ve ERP​ ​Kurumsal kaynak planlaması işletmelerin her türlü kaynaklarının ve verilerinin birleştirilip, en verimli olacak şekilde kullanılmasını ifade etmektedir. KKP olarak da adlandırılan kurumsal kaynak planlaması sadece işletmeler ve üretim gerçekleştiren kurumlar tarafından değil, hükümetler tarafından veya kâr amacı gütmeyen kurumlar tarafından da kullanılabilmektedir. Bu sebeple de ürün üretimini ve hizmet üretimini detaylı bir şekilde inceleyerek kontrol altına almak için kurumsal kaynak planlaması yapılmaktadır.​

Neden ERP Tercih Edilir?

ERP ‘nin tercih edilmesindeki en büyük sebep, firmalara sunulan finansal bilgilerdir. Örnek vermek gerekirse bir firmanın CEO’su firma hakkında genel ve detaylı bilgi öğrenmek istediğinde kurumsal kaynak planlaması gibi sistemler üzerinden firmaya ilişkin bilgileri kolaylıkla edinebilmektedir. Firma içerisinde yer alan departmanların her birinin çalışma alanı farklı olduğu için bu sistem vasıtası ile tüm departmanlar aynı sistem içerisinde toplanmaktadır. Şirket genelinde kullanılan ERP sistemi veri analizini ve veri kaydını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Hangi alanlarda danışmanlık sağlayabiliriz?

2009 yılından bugüne edindiğimiz tecrübeyle sektörde bir çok firmaya ERP sistem yazılım ve donanım kurulumu, eğitimi ve teknik desteği vermiş buna ek olarak bir çok çeşitli ar-ge faaliyetlerinde bulunulmuştur. Danışmanlık sağlayabileceğimiz konular şunlardır:

Ticari Yazılımlar

- Muhasebe ve Finans Yönetimi
- İnsan Kaynakları Yönetimi
- Otel Yönetimi
- Restaurant Yönetimi
- Saha Satış/Mobil Satış/Plasiyer Yönetimi
- Market Otomasyonları
- E-Ticaret Sistemleri


Sektörel Yazılımlar

- Emlak Yönetimi
- Sürücü Kursu Yönetimi
- Otopark Yönetimi
- Site ve Apartman Yönetimi
- Araç Kiralama Yönetimi
- Oto Galeri Yönetimi

Hizmetlerimiz için teklif isteyin