Sosyal Medya Danışmanlığı

Şirketinizin marka değeriyle veya ürünlerinizle sosyal medyada yerinizi alın ve popüler olun.

Şirketinizin marka değeriyle veya ürünlerinizle sosyal medyada yerinizi alın ve popüler olun. Sosyal medya; kişilerin ya da markaların hedef kitlesine, kendini özgürce anlatabildiği ve düşüncesini ifade edebildiği internet üzerinde farklı tarzlarda yer alan platformlardır. Günümüzde bu kadar fazla kullanılmasındaki tüm nedenler bu tanımda neredeyse mevcut. Marka ya da kişi, göreceli olarak bir ücret ödemeden sosyal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edebiliyor. En önemlisi de kendisini, algısını, tarzını, düşüncesini özgürce insanlarla paylaşabiliyor. Üstelik kendi tarzına uygun sosyal medya platformlarından birini ya da birden fazlasını seçebiliyor. Instagram’ı seçerek sadece fotoğraflarla daha seviyeli şekilde kendini yansıtabiliyor, Youtube’u seçerek sadece videolarla kendini yansıtabiliyor, Linkedin’i seçerek tamamen kurumsal ya da Snapchat’i seçerek eğlence odaklı olabiliyor. Facebook’u tercih ederek de hepsini gerçekleştirebiliyor. Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilir. Çünkü;
01. Bu mecralardan daha fazla erişilebilir durumdadır. Sosyal medya, herkes tarafından kullanılabilir. Geleneksel medya kontrol altındadır.
02. Geleneksel medya ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir.
03. Sosyal medya tamamen özgürdür. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir..

Neden Sosyal Medyada Yer Almalıyız?

Çünkü artık insanlar sizi sıkıcı web siteleri yerine geleneksel medyayı geride bırakan sosyal medya platformlarında araştırıyor. Sizinle etkileşime geçiyor. Markanız hakkındaki şikâyet veya teşekkürünü dile getiriyor. Kısacası artık insanlar markaları en fazla sosyal medya platformlarında araştırıyor ve onlarla iletişime geçiyor. Bunun sebeplerini yukarıdaki başlıklarda sizlere bahsettik. Günceli yakalamak için, İtibarınızı arttırmak için ve marka gücünüzü arttırmak için mutlaka sosyal medyada yerinizi almalısınız. Kısaca Sosyal medya yönetimi markanız için en önemli dinamiklerden biridir.

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Birçok sosyal medya platformunda uygulanabilen, platforma belirli bir ücret ödenerek daha fazla kişiye erişim sağlanan reklam modelleridir. Oldukça düşük maliyetlidir ve reklam amacına ulaşmadan ücret ödenmez. Çok iyi hedef kitle belirlemesi yapılabilir. Örneğin sadece çocuğu olan ailelere ya da sadece iPhone kullanan kişilere reklamınızı gösterebilirsiniz. Bu da sizi gereksiz harcama yapmadan en doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlar. Sosyal medya reklam modelleri, doğru uygulandığında çok uygun bütçelerle oldukça fazla fayda sağlayabilir sosyal medya reklam modelleri. Geleneksel medyaya göre sayılamayacak kadar çok avantajı vardır. Bunları profesyonel olarak Sosyal medya ajansları, Sosyal medya danışmanlığı şeklinde sosyal medya reklamlarını kullanarak yapmaktadır.

Sosyal Medya Danışmanlığı aşağıdaki konuları kapsar

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Hesaplarınızı profesyonel bir şekilde ve büyük bir titizlikle yönetiyoruz. Haftalık, Aylık planlar sayesinde düzenli ve takibi mümkün bir şekilde hesaplarınızın yönetilmesini sağlıyoruz.

İÇERİK ÜRETİMİ

Hedef kitlenize hitap edecek uygun ve etkileyici içerikler üreterek paylaşımın etkileşimini arttıracak içerikler üretiyoruz.

GÖRSEL TASARIM

Paylaşımlarınızda içeriğinize uygun mükemmel renklerde görseller hazırlıyoruz.

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

Sosyal medya hesaplarınızın, doğru hedef kitle ve pazarlama alanına hitap etmesini göz önünde bulundurarak en doğru analizleri yapıyoruz ve reklamlarınızı yayınlıyoruz. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Hizmetlerimiz için teklif isteyin